Chov labradorského retrívra

Chov-labradorského-retrívra

Chov labradorského retrívra má v České republice dlouhou historii. To je dáno nejen velkou oblibou plemene labradora mezi chovateli psů. Pozitivní dopad má také skvělá povaha tohoto plemene a jeho radost z výcviku.

Nejznámější kynologické kluby

Chov labradorskeho retrivra 1 - Chov labradorského retrívra

Kynologických klubů věnujících se labradorskému retrívrovi je v Česku poměrně hodně. Jsou zastoupeny ve všech regionech, a většina z nich je velmi aktivních. Při hledání nového štěněte je rozhodně dobré se s nejbližším kynologickým klubem spojit. je totiž docela možné, že se svým labradorským retrívrem budete chtít zabodovat na přehlídkách a soutěžích. V takovém případě může kynologický klub poskytnout to nejlepší zázemí.

Zřejmě nejznámějším klubem je Retriever klub v Kuřimi. Členem klubu se může stát každý. Po vstupu do klubu je možné se pod dohledem zkušených instruktorů připravovat na zkoušky poslušnosti. Členové klubu se také pravidelně účastní výstav labradorských retrívrů. Mnoho psů z tohoto klubu v minulosti posbíralo významná ocenění.

Labradorským retrívrům se věnuje také například kynologický klub ve Veřovicích. Tento klub se věnuje ale i dalším plemenům. Soustředí se hlavně na výcvik a ne tolik na soutěže a výstavy. Jedná se o jeden z nejstarších fungujících klubů vůbec. Byl založen v roce 1971.

Na Vysočině je známy kynologický klub ve Velkém meziříčí. Zde je možné se pravidelně účastnit výcviku. Labradorského retrívra je možné zde socializovat už od štěněte. Později je možné se s klubem přihlásit na soutěže. Členství v klubu je přístupné každému zájemci.

Vlastnosti labradorského retrívra

Chov labradorskeho retrivra 2 - Chov labradorského retrívra

Dlouhodobě se labradorský retrívr umisťuje mezi nejoblíbenějšími plemeny pro rodiny. Je to dáno zejména jejich klidnou povahou. nenechte se ale zmást. Labradorský retrívr rozhodně není lenoch. Jedná se o loveckého psa. Proto je doporučováno ho pravidelně trénovat a dát mu možnost se vydovádět.

Labradorský retrívr má výbornou stavbu těla. Není ani velký, ani moc malý. V létě si užije vodní hrátky u rybníka nebo v řece. Podle preferencí budoucího majitele je možné si vybrat psa se světlou či tmavou srstí.

Odchovu štěňat labradorského retrívra se v Česku věnuje několik chovatelských stanic. Kvůli velké popularitě tohoto plemene je ale nutné svůj zájem projevit dlouho dopředu. Odměnou za vynaložené úsilí je čtyřnohý přítel, se kterým si užijete spoustu zábavy.

You may also like...