Jak získat štěně labradorského retrívra

Jak-získat-štěně-labradorského-retrívra

Rozhodnutí o pořízení labradorského retrívra je vždy šťastnou událostí. Díky kladným vlastnostem labradorů se nový čtyřnohý parťák rychle zabydlí ve vaší domácnosti. Brzy nastane doba, kdy si nebudete moci představit svůj život bez něj. Samotný proces obstarání labradorského retrívra může být skvělá zkušenost. Je dobré nic neuspěchat, na vše se připravit, a během dlouhých chvil čekání na psa se věnovat přípravám budoucího domova pro labradora.

První kroky

Jak ziskat stene labradorskeho retrivra 1 - Jak získat štěně labradorského retrívra

Štěňata labradorského retrívra jsou nabízena v podstatě na všech veřejně přístupných inzertních portálech. O štěňata psů je obecně velký zájem. Proto je dobré si například nastavit automatické upozornění při zveřejnění inzerátu podle zadaných kritérií. Nevybírejte jen podle fotografií. Než uděláte finální rozhodnutí, je dobré se osobně potkat s několika lidmi, kteří labradorského retrívra nabízejí.

Pokud je důležitým kritériem původ psa, je lepší se obrátit na chovné kluby. Seznam chovných klubů je dostupný na stránkách Českého kynologického svazu. V České republice je několik chovatelských klubů zaměřených na plemeno labradorského retrívra. Na rozdíl od neregistrovaných inzerentů dokáže chovatelský klub poskytnou informace o rodokmenu konkrétního psa a zpravidla s koupí psa dostanete i kompletní dokumentaci.

Trpělivost se vyplatí

Nejlepší cestou, jak přijít k labradorskému retrívrovi, je navázat s některou z chovatelských stanic dlouhodobý kontakt. Zpravidla jsou nová štěňata k dispozici jen několikrát do roka. Zájemci se tudíž často zapisují na pořadníky. Mít s chovatelskou stanicí dobrý vztah je důležité i kvůli správnému výběru štěněte a možnosti dát psovi veškerou péči. Chovatelské stanice labradorského retrívra umožňují kontakt se štěňaty už krátce po narození. Na samotné převzetí je ale nutné si počkat několik týdnů.

Chovatelská stanice ovšem dokáže zajistit kompletní servis. Štěně zpravidla dostáváte po první očkovací dávce. Můžete se spolehnout, že i po převzetí psa se vždy budete mít na koho obrátit s žádostí o radu. Ať už se otázky týkají veterinární péče, stravy nebo výcviku labradorského retrívra.

You may also like...