Koupě štěňat labradorského retrívra

Koupě-štěňat-labradorského-retrívra

Pořízení čtyřnohého miláčka může změnit váš život k lepšímu. K rozhodnutí pořídit si labradorského retrívra nezbývá než pogratulovat. Během výběru labradora, i při samotné koupi, je důležité zachovat chladnou hlavu. Labradorský retrívr dokáže v člověku probudit pozitivní emoce. Je snadné jim podlehnout a udělat unáhlené rozhodnutí.

Určete si preference

Koupe stenat labradorskeho retrivra 1 - Koupě štěňat labradorského retrívra

Nejdříve si nastavte zrcadlo a zamyslete sami nad sebou. S odstupem si promítněte, jak vlastně vypadá váš život. Jaký máte životní styl? Labradorský retrívr bude vyhovovat aktivním lidem. Každý den potřebuje několik dlouhých procházek. V létě se rád vydovádí u rybníka. Ideální je, pokud se majitel už předem rozhodne, že bude chtít chodit se psem na výcvik. Labradorský retrívr je totiž velmi učenlivý. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších plemen k soutěžení v agility.

Plemeno labradorského retrívra předurčuje tyto psy k určitým vlastnostem. Drobné rozdíly ale mohou být mezi jednotlivými štěňaty ze stejného vrhu. Při výběru štěněte labradorského retrívra je důležité psy navštívit v jejich přirozeném prostředí. Jedině tak je možné poznat, který jedince je aktivnější, a který naopak upřednostňuje klid a odpočinek.

Požadujte všechny potřebné dokumenty

Koupe stenat labradorskeho retrivra 2 - Koupě štěňat labradorského retrívra

Základním dokumentem, který by měl být základním kamenem při předávání labradorského retrívra, je kupní smlouva. Ideální je, pokud je štěně v době koupě již očipované a očkované. Číslo čipu je možné zanést do smlouvy, a může se tak stát jasným identifikátorem konkrétního psa. Kupní smlouvu je možné sepsat i se subjekty, kteří nejsou vedeni jako oficiální chovatelská stanice.

Další základní dokumenty, které je vhodné mít, jsou očkovací průkaz a průkaz původu. V případě štěněte labradorského retrívra trvá kompletní proočkování zhruba půl roku. První očkovací dávku zpravidla zařídí původní majitel psa. Po koupi je na vás, abyste na základě očkovacího průkazu zajistili další očkovací dávky. Obecně platí, že je dobré po získání psa ihned navštívit veterináře. Ten je schopen odhalit případné zdravotní problémy, které mohou do budoucna nastat.

You may also like...