Labrador je ideální plemeno pro začátečníky i pokročilé chovatele

Labrador-je-ideální-plemeno-pro-začátečníky-i-pokročilé-chovatele

V historii se jako retrívři nazývali všichni psi, kteří hledali a přinášeli ulovenou zvěř. Jedná se o mohutné psí plemeno dorůstající do výšky přes padesát centimetrů. Srst labradorského retrívra je nejčastěji zbarvená do žluté, černé, nebo odstínů hnědé barvy. Zbarvení srsti je jednotné a beze skvrn. Jejich srst navíc přirozeně odpuzuje vodu. A tuková tkáň labradora chrání před chladem.

Díky své lovecké historii jsou labradorští retrívři ve vodě jako doma. Páníčci většinou k naučení psa plavat nepotřebují vyvíjet žádné velké úsilí. Labrador si do vody rád vleze sám od sebe. A to nejen během parného léta. Jejich tělesná konstituce jim umožňuje plavat i v ledové vodě. V praxi se to ale nedoporučuje. Hrozí prochladnutí psa poté, co z ledové vody vyleze.

Labrador je idealni plemeno pro zacatecniky i pokrocile chovatele 1 - Labrador je ideální plemeno pro začátečníky i pokročilé chovatele

Přednosti labradorského retrívra

Labradoři jsou často používaní jako asistenční psi nebo jako pomocníci bezpečnostních složek po celém světě. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších plemen pro příznivce agilního výcviku psů. Při tomto cvičení musí pes překonávat rozličné překážky. Přeběhnout, podlézt a přeskočit překážky musí v určeném pořadí a za co nejkratší čas.

Soutěživí majitelé se mohou se svým psem účastnit závodů místních i mezinárodních. Labradorský retrívr vám může pomoci k podobným výhrám, k jakým byste se dostali třeba https://play-amo.casino/cz/ nebo při sázení. Stačí mít štěstí na učenlivého jedince a pravidelně s ním trénovat. Na soutěžní vlohy je dobré se ptát už při výběru štěněte. Pokud rodiče psa za svůj život posbírali všechna dostupná ocenění, pravděpodobně bude i štěně předurčeno k mnoha oceněním.

Labrador je idealni plemeno pro zacatecniky i pokrocile chovatele 2 - Labrador je ideální plemeno pro začátečníky i pokročilé chovatele

Majitel labradorského retrívra si ale bude užívat i obyčejný trénink v domácích podmínkách. Třeba doma na zahradě. Nejraději pes bude cvičit aport. Nemusíte ani používat hračky napodobující ulovené husy. Bohatě postačí tlustý klacek. Jednou z nejoceňovanějších předností labradorského retrívra je jeho pozitivní vztah k dětem. I proto se labrador těší velké oblibě mezi chovateli po celém světě.

You may also like...