Labradorský retrívr jako ideální společník

Labradorský-retrívr-jako-ideální-společník

Mnoho chovatelů nedá na labradorského retrívra dopustit. Pokud známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka, tak u labradorského retrívra to platí dvojnásob. Nejen, že je toto plemeno krásné na pohled, ale je i učenlivé.

Velkou předností labradorského retrívra je jeho povaha. Typicky má tento pes velmi rád děti, a je shovívavý k jejich rozmarům. Labrador mívá srst zbarvenou do mnoha odstínů přírodních barev. Od bílé až po černou. Psi dosahují hmotnosti i více než třicet kilo.

Hlavní přednosti labradora

Labradorsky retrivr jako idealni spolecnik 1 - Labradorský retrívr jako ideální společník

Plemeno labradorského retrívra má dlouhou historii, a jeho šlechtění započalo už před více než sto lety. Název plemene je odvozen od anglického obratu „přinést zpět“. To proto, že retrívři původně sloužili k hledání ulovené zvěře. Zejména se využívali k vyhledávání zastřelených kachen a koroptví. Je tedy jasné, že labradorský retrívr má rád vodu. Od malých kaluží až po velké vodní plochy.

Retrívra je poměrně snadné vycvičit k poslušnosti. Jedná se o chytré a bystré plemeno. Při hře je tento pes bystrý a trpělivý. Stejně jako všichni lovečtí psi, i labrador potřebuje pohyb. Pokud pes nežije v domě se zahradou, je nutné ho venčit několikrát denně.

Kde najít psího parťáka

Jednou z cest, jak přijít k penězům, a udělat si radost novým štěnětem, je Playamo casino bonus za registraci, díky jemuž máte možnost zkusit své štěstí ve hře. Dost možná si budete moci koupit štěně retrívra bez čekání. Labradorský retrívr rozhodně nepatří k nejdražším psím plemenům. I tak ale budete potřebovat alespoň několik tisíc korun. Chovu labradorského retrívra se věnuje v České republice několik kynologických klubů a chovatelských stanic.

Jedna z nejaktivnějších kynologických stanic je v Kuřimi. Zhruba každého čtvrt roku pořádají klubovou výstavu. Členové Kuřimského klubu často zveřejňují nabídku štěňat. Další aktivní kynologický klub je v Ratíškovicích. Je možné se stát dlouhodobým členem klubu a psa pod vedením zkušeného instruktora vycvičit k poslušnosti.

You may also like...