Popis plemene labradorského retrívra

Popis-plemene-labradorského-retrívra

Mezi chovateli psů je labradorský retrívr velmi populární. A to nejenom v České republice. Plemeno labradorského retrívra pochází z Velké Británie. Díky popularitě tohoto plemene je možné na labradora narazit kdekoliv ve světě. Obecně se řadí do skupiny slídičů, přinašečů a vodních psů. Tuto kategorii sdílí labradorský retrívr například s kokršpanělem.

Skupina těchto psů velmi často slouží k asistenci při lovu. Velmi populární jsou tato plemena pro výcvik asistenčních psů pro tělesně postižené. Z této pozice dokonce postupně vytlačují německé ovčáky. Výjimečné čichové schopnosti labradorského retrívra předurčují také k hledání osob při záchranných akcích v horách nebo v sutinách domů.

Povahou je pohodář

Popis-plemene-labradorského-retrívra-1

Charakter a osobnost labradorského retrívra jsou hlavním důvodem, proč si lidé tohoto psa pořizují. Jedná se o skvělého psa pro začínající chovatele. Labradorského retrívra je relativně snadné vycvičit. Toto plemeno je chytré a učenlivé. Labrador se vás nebude pokoušet přechytračit, a bude tolerovat i menší chyby, kterých je možné se při výcviku dopustit.

Beze sporu je labradorský retrívr ideálním psem do velké rodiny. Mezi dětmi se labrador chová klidně a přátelsky. Při kontaktu s cizími lidmi je labrador zpočátku nedůvěřivý. Rozhodně ale neprojevuje agresivitu nebo rozrušení. Velkým plusem je ovladatelnost psa a předvídatelnost jeho chování.

Jak vycvičit labradorského retrívra

Stejně jako u každého jiného psa je dobré, pokud s labradorským retrívrem budete chodit na cvičiště. Pod dohledem zkušeného instruktora je možné psa naučit základní povely. Při pohybu na volném prostranství a ve společnosti dalších lidí rozhodně oceníte, když pes poslouchá na slovo.

Labradora je dobré začít brát mezi ostatní psi už po třech měsících věku. Pro základní trénink poslušnosti postačí navštěvovat cvičiště během prvního roku života štěněte. Tím to ale nekončí. Psa je nutné trénovat pokaždé, když jste s ním venku na procházce. Labradorský retrívr není v tomto směru výjimka.

You may also like...